Četvrtak, 08.09.2022.

22:50

Ferencvaroš preživeo sa igračem manje i srušio Trabzon VIDEO

U grupi H Lige Evrope u kojoj je Crvena zvezda, fudbaleri Ferencvaroša su savladali Trabzon rezultatom 3:2 (3:1).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/Zsolt Szigetvary

Mađarski predstavnik je poveo već u petom minutu golom nesuđenog pojačanja Partizana Tokmana Nguena.

Međutim, već od 16. minuta domaći su igrali sa igračem manje pošto je bosanskohercegovački fudbaler Eldar Ćivić dobio direktan crveni karton i ostavio je Ferencvaroš sa desetoricom.

Ipak, to nije sprečilo njegove oslabljene saigrače da dupliraju prednost, tačnije, Adama Traore je to učinio u 29. minutu.

Deset minuta kasnije je Maksimilijano Gomes, novajlija u timu Trabzona, smanjio zaostatak.

Ipak, do poluvremena je Tokman Nguen iskoristio penal koji je skrivio Enes Bardi i pogodio za 3:1 pred odlazak na odmor.

U nastavku je Umut Bozok postigao gol za 3:2 i neizvesnu završnicu.

Ređali su se potom napadi gostiju, poništen je i gol Jusufu Jazićiju, ali više od toga Turci nisu mogli i bodovi su ostali na "Grupama areni" u Budimpešti.

Tako Ferencvaroš i Monako imaju po tri boda posle prvog kola, a Crvena zvezda i Trabzon su bez bodova.

U sledećoj rundi, 15. septembra, Zvezda će gostovati Trabzonu, a Monako će dočekati Ferencvaroš.