Četvrtak, 08.09.2022.

19:45

Triler na "Marakani" – Zvezda nezasluženo poražena od Monaka

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Monaka rezultatom 1:0 na domaćem terenu u prvom kolu Lige Evrope.

Izvor: LN

Autor: LN

Triler na
Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport

Zvezda je pretrpela poraz u meču u kojem je bila bolji rival, pošto je tragičar bio Slavoljub Srnić, koji je skrivio penal baš kao i u Ligi šampiona protiv Makabija.

Crveno-beli imali su pregršt šansi, pogotovo u drugom poluvremenu – pogođena je prečka, jedna lopta je bila direktno na gol-liniji, a nije im ni dosuđen izvesni jedanaesterac.

Na kraju je bodove sa "Marakane" odneo francuski tim i postavio se na čelo Grupe H sa Ferencvarošem, koji je savladao Trabzonspor na domaćem terenu posle drame (3:2).

Odmeravale su snage ekipe u prvih nekoliko minuta, a onda je već u 9. viđena prva velika šansa.

Pešić je malo lošije zahvatio loptu glavom i ona je otišla pored stative, a crveno-beli su nastavili da napadaju.

Ipak, ogromnu priliku imao je Monako u 16. minutu kada je Kamara promašio sve u situaciji jedan na jedan, da bi Borjan zatim odbranio udarac Fofane.

To je, otprilike, bilo to što se ticalo napada "kneževa" u prvih 45 minuta.

U 37. minutu Dragović je promašio praktično prazan gol glavom, a šest minuta kasnije Bukari je imao najbolju šansu na utakmici.

Imao je sve u svojim nogama, ali je šutirao direktno u golmana Monaka.

Na poluvreme se otišlo 0:0, a zbog ovog promašaja je verovatno i izbila svađa u taboru šampiona Srbije.

Drugo poluvreme počelo je mirno. Zvezda je mic po mic otimala kontrolu od protivnika i krenula da sve češće stvara prilike.

U 56. minutu sevnula je "desnica" Gelora Kange, ali se zatresla prečka na opšte razočaranje celog stadiona.

Nastavila se navala domaćina i već u 61. minutu desila se nova šansa.

Katai je pucao direktno iz slobodnjaka, a Nibel je loptu izvadio sa gol-linije.

Mnogo šansi je imala Zvezda, zaslužila je da postigne gol, a onda... Kazna.

U 74. minutu Srnić je napravio glupost i slučajno zakačio Golovina.

Kontakt nije bio jak i uopšte bitan za napad, pošto je lopta išla daleko od igrača Monaka, ali je sudija pokazao na belu tačku.

Embolo je zatim matirao Borjana za 0:1.

Tu nije bio kraj drame.

U 78. minutu Ben je pao u kaznenom protivnika, kontakta je bilo, ali nemački sudija ovog puta nije mislio da je to bio prekršaj.

Desetak minuta kasnije dogodio se faul sa još manjim kontaktom na suprotnoj strani, a penal je sviran.

Ipak, posle konsultacije sa VAR-om i ponovnog gledanja snimka odluka je preinačena jer Dragović nije skrivio jedanaesterac.

Zvezdi je laknulo i krenula je u napad.

U 92. minutu imala je još jednu veliku šansu, ali je Nibel ponovo majstorski odbranio, ovog puta pokušaj Milunovića.

I ostalo je 0:1...

U drugom kou Grupe H Lige Evrope Zvezda gostuje Trabzonsporu, dok Monako dočekuje Ferencvaroš. Oba meča igraju se 15. septembra.

Dramu sa "Marakane" mogli ste pratite uživo uz B92.net LIVE BLOG.