Subota, 20.08.2022.

00:00

Osamdeset minuta ničega i 10 minuta svega VIDEO

Fudbaleri Sevilje remizirali su sa Valjadolidom 1:1 u meču drugog kola španskog prvenstva.

Osamdeset minuta je domaća ekipa bila ta koja je napadala i imala inicijativu, ali gola nije bilo. Štaviše, možda su se i izvukli kada je Tanguj Nianzu, debitant i pojačanje iz Bajerna, napravio prekršaj u šesnaestercu.

Sudija nije hteo da pogura Valjadolid, ali je to uradio Anuar u 80. minutu utakmice.

Njihova sreća je trajala samo šest minuta kada je Kamil Rekik doneo izjednačenje Sevilji i postavio konačan rezultat,

Nakon toga su tenzije rasle na terenu, a kulminirale su crvenim kartonom za Markosa Ačunju i Džavada El Jamika, igrača koji nisu ni bili na terenu.

U drugom meču fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su u gostima Espanjol rezultatom 2:0. Strelci za Rajo Valjekano bili su Isi Palason u 40. i Pate Sis u 59. minutu.

Obe ekipe su meč završile sa po 10 igrača na terenu. Prvo je fudbaler Rajo Valjekana Florijan Ležen dobio drugi žuti karton u 16. minutu, da bi u 30. minutu direktan crveni karton zaradio igrač Espanjola Serdji Gomes.

Posle dva odigrana kola, Rajo Valjekano je zabeležio po jednu pobedu i remi, dok je Espanjol upisao po jedan remi i poraz.

U narednom kolu Rajo Valjekano će dočekati Majorku, dok će Espanjol ugostiti Real Madrid.