Četvrtak, 18.08.2022.

22:09

Nije ni čudo što su eliminisali Partizan – pali i Ukrajinci

Fudbaleri AEK-a iz Larnake ne staju u nameri da ove sezone zaigraju u grupnoj fazi Lige Evrope.

Nakon neuspeha u kvalifikacijama za Ligu šampiona, eliminisali su Partizan, a sada je poražen i Dnjipro na gostovanju rezultatom 2:1. Igralo se u slovačkim Košicama zbog trenutne situacije u Ukrajini.

Kako su krenuli u prvih 30 minuta, činilo se da se ukrajinskom predstavniku sprema debakl. Altman je u 16. minutu savldaao golmana Silvu za 0:1, a na 0:2 povisio je igrač Dnjipra Svatok, koji je u 29. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

Taj rezultat je bio na snazi do 90. minuta kada se upravo Svatok iskupio i postigao gol koji daje nadu Dnjipru u prolaz dalje.

U drugom susretu, Ludogorec je savladao litvanski Žalgiris rezultatom 1:0. Jedini gol na meču je postigao Ivan Tatomirović. Na nesreću po srpskog fudblaera, reč je o autogolu koji je postigao već u drugom minutu susreta.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana.