Nedelja, 14.08.2022.

23:35

Real "preživeo" Sadikovu Almeriju – slave u Humskoj VIDEO

Fudbaleri Reala savladali su Almeriju rezultatom 2:1 u prvom meču nove sezone u španskom prvenstu.

Real

Da neće biti lako po izabranike Karla Ančelotija bilo je jasno već u šestom minutu kada je domaći tim poveo.

Injigo Eguaras je spoljnim delom kopačke poslao sjajnu dugu loptu u prostor, a prvi do nje je stigao 21-godišnji Ramazani, nekadašnji član akademije Mančester junajteda.

Nije odbrana Reala mogla da uhvati hitrog belgijskog napadača, Antonio Rudiger je čak signalizirao ofsajd poziciju, ali to nije omelo Ramazanija koji je preciznim udarcem savladao Tibu Kurtou.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a po početku drugog poluvremena najviše razloga za zadovoljstvo je imao Partizan.

Meč sa Realom je 75. u kom Umar Sadik nastupa u dresu Almerije kada računamo mečeve u kojima je igrao više od jednog poluvremena. Zbog toga će španski tim morati u Humsku da pošalje još 500.000 evra na ime ovog bonusa.

Partizan je do sada od prodaje nigerijskog napaača prihodovao 9.500.000€, a samo od promocije Almerije u elitni rang španskog takmičenja su dobili tri.

Ipak, ni Sadik nije uspeo da spreči preokret Reala u drugom poluvremenu uprkos tome što je igrao sve do 71. minuta kada je izmenjen.

Najpre je u 61. minutu poravnanje "kraljevskom klubu" doneo Lukas Vaskes nakon što je bio najbrži do odbitka posle šuta Vinisijusa.

Konačan rezultat je u 75. minutu postigao David Alaba lepim golom direktno iz slobodnog udarca.

Za Almeriju je svih 90 minuta na terenu proveo srpski štoper Srđan Babić koji je bio i kapiten ekipe.

U sledećem kolu Real Madrid gostuje Selti, a Almerija igra na gostovanju protiv Elčea.