Nedelja, 14.08.2022.

22:50

Gameiro "bocnuo" Šmajhela, prelep volej raspršio snove Marseja VIDEO

Fudbaleri Nice remizirali su sa Strazburom (1:1), a istim rezultatom je završen meč između Bresta i Marseja koji je počeo u kasnijem terminu.

Gameiro

Prvo se izašlo na teren "Alijanc Rivijere" gde su domaćini poveli u 35. minuut kada je Endi Delor bio siguran iz jedanaesterca.

Ponadao se povratnik na klupu Nice Lusijan Favr da će taj gol biti dovoljan za pobedu i prekid loših rezultata koji tim sa Azurne obale ima protiv Strazbura, a ujedno i iskupljenje za remi sa Tuluzom u prvom kolu.

Takvog mišljenja nije bio iskusni Kevin Gameiro koji je u nastavku lepim lob udarcem doneo svojoj ekipi poravnanje, ujedno postavivši konačan rezultat meča.

Ova utakmica je bila i debi Kaspera Šmahjela na golu Nice i sprečio je Habiba Dialo u jednom navratu da zatrese mrežu, ali je bio nemoćan protiv njegoov partnera u napadu.

U drugom meču Marsej je ispustio pobedu na gostovanju Brestu.

Tim Igora Tudora je poveo u 38. minutu preko pridošlice iz Arsenala Nuna Tavareša. Portugalski bek je na daljoj stativi dočekao loptu nakon centaršuta Džonatana Klausa i stigao do prvog gola u dresu novog tima.

Ipak. da ne odu kući srećni potrudio se Pjer Les-Melu sjajnim volej udarcem za izjednačenje, a ujedno je igrač Noriča u prošloj sezoni svojoj ekipi doneo bod.