Nedelja, 14.08.2022.

19:39

Rutina Bajerna i nesrećni Mane VIDEO

Fudbaleri Bajerna savladali su Volfsburg rezultatom 2:0 u okviru drugog kola Bundeslige.

Bio je to sudar Bavaraca i bivšeg trenera/igrača Nika Kovača koji sada predvodio gostujuću ekipu i svedočio je rutinskoj pobedi tima iz Minhena.

"Alijanc arena" je bila u ekstazi u 20. minutu kaa je Sadio Mane, projektovana zamena za Roberta Levandovskog, zatresao protivničku mrežu, ali je isti poništen zbog ofsajda. Senegalski napadač nije imao sreće na ovom meču, pa mu je i gol u drugom poluvremenu poništen iz istog razloga.

Više sreće je imao Tomas Miler koji je još jednom potvrdio da je alfa i omega ovog tima, učestvovajući u oba gola. Najpre je asistirao Džamala Musiali u 33. minutu nakon čega je nemački vunderkind sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Koena Kastelasa, a 11 minuta kasnije se i sam upisao u strelce nakon što ga je Džošua Kimih pogodio nakon pokušaja šuta.

Bajern je tako izbio na čelo Bundeslige sa maksimalnim učinkom nakon prva dva kola i boljom gol razlikom u odnosu na Borusiju iz Dortmunda. Sledi im gostovanje Bohumu.

Što se tiče Volfsburga, oni sezonu otvaraju sa remijem i porazom za razliku od prošle sezone kada su bili hit u nemačkom prvenstvu, ali isto tako i doživeli sunovrat ubrzo nakon toga pod trenerskom palicom Marka Van Bomela. U narednom kolu igraju sa povratnikom u Bundesligu, ekipom Šalkea.