Nedelja, 14.08.2022.

19:26

Usijani derbi Londona – Kejn ukrao bod Čelsiju u 96' VIDEO

Fudbaleri Čelsija i Totenhema remizirali su rezultatom 2:2 (1:0) u prvom velikom derbiju Premijer lige, a posle puno tenzije i tuče trenera, bilo je 2:2 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ANDY RAIN

Čelsi je do prednosti stigao već u 19. minutu kada je Kalidu Kulibali kada je novajlija "plavaca" odličnim udarcem matirao Uga Ljorisa.

Domaći su i u nastavku susreta imali inicijativu i generalno su delovali mnogo bolje na terenu, ali nisu uspevali da dođu do drugog gola.

No, u nastavku je Antonio Konte promenio formaciju, vratio se na četvoricu u poslednjoj liniji i u 68. minutu, a posle zicera koji je promašio Kejn, Totenhem je imao sreće da izjednači.

Bio je to veoma precizan udarac Hojbjerga sa oko 20 metara, ali prethodno sudija nije svirao prekršaj nad Havercom koji je atmosferu doveo do usijanja.

Konte je proslavio gol tako što se gotovo uneo u lice Tuhelu, koji je pobesneo, ali mu i uzvratio pet minuta kasnije kada je Ris Džejms doneo 2:1 Čelsiju.

Delovalo je da će Čelsi slaviti, navijači su već počeli da pevaju pobedničku pesmu, ali je u šestom minutu nadoknade stiglo izjednačenje za konačnih 2:2.

Kejn je sjajno skočio i doneo bod, a ujedno označio novi sukob Tuhela i Kontea.

Sve u svemu, možda i ravnopravna podela bodova, posle svega viđenog na terenu "Stamford bridža".