Subota, 13.08.2022.

23:05

Makedonac zaustavio Barselonu na "Kamp Nou"

Fudbaleri Barselone i Rajo Valjekana remizirali su bez golova na stadionu "Kamp Nou" u prvom kolu LaLige.

Izvor: SS

Autor: SS

Makedonac zaustavio Barselonu na
EPA-EFE/ANDREU DALMAU

Katalonski klub treći put uzastopno nije uspeo da savlada istog rivala, a što je još impozantnije makedonski golman Stole Dimitrievski na trećem vezanom meču je sačuvao svoju mrežu protiv Barse.

Rajo Valjekano je prošle sezone dva puta sa po 1:0 slavio trijumfe protiv Barse, a i u završnici ovog meča je mogao do potpune senzacije i trijumfa, ali je gol Radamela Falkaa u nadoknadi poništen zbog ofsajda.

Reprezentativac Severne Makedonije Stole Dimitrievski je i ove večeri pravio bravure na golu i bio je najbolji igrač susreta.

Barsa je bila veoma slaba u prvom poluvremenu, a tek u nastavku su prilike imali Robert Levandovski i Pjer-Emerik Obamejang, ali nije bilo pogotka.

Čak dva gola su poništena timu Ćavija Ernandesa, uz jedan Valjekana, a vredi istaći da je u nadoknadi domaći tim igrao sa igračem manje jer je Serhio Buskets dobio isključenje zbog udarca rukom protivničkog igrača.