Verner se vratio golom sa 30m, loše popodne za Hrvate

Fudbaleri Lajpciga remizirali su sa Kelnom 2:2, u drugom kolu Bundeslige.

Izvor: MT

Autor: MT

Profimedia/Hendrik Schmidt/dpa

Nakon neslavne epizode u Čelsiju, za "bikove" je ponovo zaigrao Timo Verner – i postigao vodeći gol.

On je šutirao sa tridesetak metara, a sa intervencijom se nije proslavio golman gostiju, Švebe.

Do poluvremena sve se iskomplikovalo za Lajpcig. Najpre je Dic u 40. minutu izjednačio rezultat, da bi Soboslaj u nadoknadi vremen pocrveneo.

To nije smetalo domaćima da ponovo povedu, ovoga puta preko Nkunkua u 56. minutu.

Ipak, Joška Gvardiol je u 72. minutu savladao sopstvenog golmana i ispostaviće se postavio konačnih 2:2.

Lajpcigu je ovo drugi remi u sezoni, dok je Keln stigao do četvrtog boda.

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Bohum posle velikog preokreta rezultatom 3:2.

Coler je gostima doneo prednost u 10. minutu, da bi je ubrzo u 13. i povećao. Ipak, do pauze, Hofenhajm je preko Baumgartnera u 14. i Kabaka u 23. vratio rezultat na početak.

Hrvatski napadač je u 59. minutu promašio penal za preokret, ali ga je zato Dabur u 88. minutu spasao i postigao gol za pobedu.

Augzburg se oporavio posle ubedljivog poraza od Frajburga (0:4) i ovog popodneva iznenadio Bajer u Leverkuzenu (2:1).

Jensen je u 15. minutu pogodio za vođstvo, da bi Aranguiz do pauze izjednačio. Pobedonosni gol u 82. minutu bio je delo Hana.

Malo je falilo da Istim rezultatom, ali posle preokreta, Štutgart je slavio na gostovanju Verderu u Bremenu. To se, ipak, nije dogodilo – 2:2.

Fjulkrug je u četvrtom minutu doneo prednost domaćima, ali je Endo u 38. vratio "švabe" u život. Junak Štutgarta mogao je da bude Silas, koji je pogodio u 77. minutu. Bod Verderu, za koji je čitav meč odigrao naš Miloš Veljković, doneo je Burke u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Miroljubiv remi viđen je u prestonici gde su igrali Herta i Ajntraht – 1:1. Golove su postigli Serdar u 3, odnosno Kamada u 48. minutu.