Subota, 06.08.2022.

16:50

Union razbio Hertu u gradskom derbiju – Hofenhajm nije mogao sa igračem manje

Fudbaleri Union Berlina pobedili su Hertu rezultatom 3:1 u utakmici prvog kola nemačke Bundeslige.

Izvor: SN

Autor: SN

Najbolji nemački fudbal je zvanično vratio i odmah u subotu popodne dobili smo gradski derbi prestonice između Uniona i Herte.

Derbi je bio samo na papiru pošto su fudbaleri Uniona prosto razbili Hertu i slavili sa ubedljivih 3:1.

Sve je počelo u 31. minutu kada je Sibaču uspeo da reši sve probleme i zatrese mrežu Herte, da bi Beker već na startu drugog poluvremena povisio na 2:0.

Za 3:0 postarao se Noče samo četiri minuta nakon pogotka Bekera i postarao se da Union Berlin na najbolji mogući način započne sezonu 2022/23.

Ipak, Herta je uspela da postigne utešni gol zahvaljujući Lukebakiju u 85. minutu utakmice.

Ubedljiva je bila i ekipa Frajburga, koja je na gostovanju sa 4:0 porazila Augzburg, ali tamo su mreže mirovale u prvom poluvremenu.

Potom, videli smo Gregoriša koji postiže gol odmah nakon što se lopta pomakla sa centra, da bi dva minuta kasnije i Grifo uspeo da se upiše u strelce, a za 3:0 postarao se Ginter u 61. minutu utakmice.

Konačan rezultat ovog meča bio je 4:0, a strelac je bio Ritsu Doan u 78. minutu.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah rezultatom 3:1 nadigrali su ekipu Hofenhajma, koja je meč završila sa igračem manje.

Stefan Poš je isključen već u 19. minutu pošto je za samo 3 minuta dobio dva žuta kartina, ali to Skova nije omelo da već u 25. minutu postige pogodak za goste.

Nije se Hofenhajm dugo radovao pošto je Bensebaini u 42. minutu izjednačio na 1:1 i sa tim rezultatom se otišlo u svlačionice, a onda se Gladbah dugo mučio pa preko Markusa Tirama u 71. minutu došao do preokreta.

Za konačnih 3:1 pobrinuo se Elvedi u 78. minutu susreta.