Nedelja, 31.07.2022.

19:14

Ronaldo ponovo u dresu Junajteda, zasenila ga izmena VIDEO

Fudbaleri Mančester junajteda i Rajo Valjekana odigrali su bez pobednika 1:1 (0:0) u prijateljskom meču u Mančesteru.

EPA/Peter Powell / POOL

U startnoj postavi kluba sa "Old traforda" prvi put se ove sezone našao portugalski reprezentativac Kristijano Ronaldo.

Ronaldo je bio u startnoj postavi, a odigrao je prvih 45 minuta. Za Mančester junajted su u današnjem meču igrali omladinci, kao i oni fudbaleri koji nisu dobijali previše šansi u dosadašnjim prijateljskim utakmicama. Mančester junajted je poveo u 48. minutu pogotkom Amada Dialoa, koji je na poluvremenu zamenio Ronalda, a izjednačio je Alvaro Garsija u 57.

Portugalski fudbaler je propustio pripreme Mančester junajteda po Aziji i Australiji iz porodičnih razloga, a klubu sa "Old traforda" se priključio pre pet dana. Mediji su nedeljama prenosili da će Portugalac da napusti "crvene đavole". Britanski mediji navode da će jedan od najboljih igrača sveta najverovatnije karijeru nastaviti u Mančester junajtedu, pošto ima ugovor sa engleskim klubom do juna naredne godine.

Ronaldo juče nije bio u timu na prijateljskom meču protiv madridskog Atletika (0:1).

Mančester junajted će sedmog avgusta u prvom kolu nove sezone u Premijer ligi na svom terenu dočekati Brajton.