Ponedeljak, 06.06.2022.

10:40

Srbija bez Mitrovića na Švedsku

Najbolji strelac u istoriji Srbije Aleksandar Mitrović neće moći da pomogne saigračima protiv Švedske u trećem kolu Lige nacija (četvrtak, 20.45)

Srbija je na startu LN poražena od Norveške (1:0), ali je savladala Sloveniju 4:1 u drugom kolu B4 lige.

Međutim, "orlovi" će na najtežem gostovanju u grupi biti oslabljeni neigranjem svog najboljeg strelca.

Mitrović je propustiti meč u Solni u četvrtak jer je suspendovan zbog parnih žutih kartona.

Mitrović je zaradio suspenziju pošto je i na meču protiv Norveške, ali i protiv Slovenije zaradio žuti karton.

Inače, žuti karton dobio je neposredno pre gola koji je postigao u 24. minutu za 1:0, čime je dodatno popravio rekord na večnoj listi kao najbolji strelac sa 45 pogodaka.

Pored Aleksandra Mitrovića, neće igrati ni Dušan Vlahović, koji nije sa timom u ovom ciklusu zbog povrede.

Dobra vest za selektora Dragana Stojkovića Piksija je činjnenica da je Luka Jović postigao gol protiv Slovenije, čim je prekinuo višemesečni golgeterski post.

Osim Jovića, Piksi od klasičnih napadača na raspolaganju ima i Đorđa Jovanovića, koji je debitovao protiv Slovenije i igrao prvih 45 minuta.

"Zaboravili ste i Radonjića, i on ne pamtim kada je dao gol za reprezentaciju. I on i Jović, nije važno ko da gol, ali mi je drago da oni na planu samopouzdanja idu tim putem. Ja verujem u njih i oni to vraćaju, verujem da mogu da budu ovakvi kao večeras. Sam pristup igri, borbenost i požrtvovanost, to mi je bitno da vidim, golovi nisu toliko bitni"
, rekao je Piksi posle Slovenije.

Srbija posle Švedske igra još jedan meč Lige nacija, gostuje Sloveniji 12. juna.