Herta rastužila Hamburg i ostala u Bundesligi

Herta je pobedila ekipu Hamburga rezultatom 2:0 i tako ostala u Bundesligi.

Izvor: RM

Autor: RM

Iako je u prvoj utakmici u Berlinu HSV trijumfovao rezultatom 1:0, Herta je u drugom meču odigrala veoma bolje.

Uostalom to govori i rezultat ove utakmice koji je Herti doneo pobedu u ovom baražu.

Pre početka utakmice u Hamburgu se spremala atmosfera za slavlje.

Utakmica je počela jako loše po domaću ekipu. Herta je več u četvrtom minutu povela golom Bojate.

Do kraja poluvremena Hamburg je bio na konopcima, budući da nije imao skoro nijednu izglednu šansu.

U 63. minutu Platenhart je duplirao vođstvo Herte za veliko slavlje gostujućih navijača.

Hamburg je napadao do kraja, pokušao da postigne gol, ali nije mogao, Herta je ostala u Bundesligi.

Ekipa HSV-a će se i naredne sezone takmičiti u "Cvajti", a iz elitnog ranga nemačkog fudbala pridružiće im se Grojter Firt i Arminija Bilefeld.

Iz druge Bundeslige u prvu su povratak obezebedile ekipe Šalkea i Verder Bremena.