Nedelja, 22.05.2022.

23:54

Žuta podmornica potopila Barsu, kraj sezone u Španiji

Fudbaleri Viljareala pobedili su Barselonu sa 2:0 u poslednjem kolu španskog prvenstva.

Izvor: RM

Autor: RM

Barsa je tako porazom završila burnu sezonu. Na kraju tim sa Nou Kampa završio je na drugom mestu sa 73 osvojena boda.

Viljareal je sa druge strane završio kao sedmi takmičenje u La Ligi. Sa sedme pozicije ekipa Unaja Emerija ostvarila je plasman u kvalifikacije za Ligu Konferencija. Pored ove utakmice u istom terminu igrani su mečevi Atletiko Madrid – R. Sosijedad i Sevilja – Altetik Bilbao.

Golova na ovoj utakmici nije bilo sve do 41. minuta kada je Pedrasa zatresao mrežu Barselone.

Deset minuta po startu drugog poluvremena, VIljareal je duplirao svoju prednost. Moi Gomes je postigao gol, kojim je postavio i konačan rezultat ove utakmice, budući da se do samog kraja isti nije menjao.

U San Sebastijanu Real Sosijedad je dočekao ekipu Atletiko Madrida.

Prvo poluvreme ove utakmice završeno je bez golova.

U drugom poluvremenu, tačnije u 50. minutu meča Rodrigo de Pol je na asistenciju Grizmana bio precizan i postigao je gol za vođstvo Atletika.

Nešto kasnije, u 69. minutu gol za Jorgandžije postigao je Anhel Korea, a asistent je ovog puta bio Koke.

Real Sosijedad je uspeo da postigne gol i to u finišu ove utakmice, tačnije u 92. minutu, kada je loptu iza leđa oblaka poslao Guridi.

I za kraj, u Sevilji je odigrana utakmica gde je domaća ekipa dočekala Atletik iz Bilbaa.

Sevilja je pobedila minimalni rezultatom, a jedini gol na meču postigao je Rafa Mir u 68. minutu.