Ponedeljak, 16.05.2022.

22:44

Šok u Torinu – Sergej u 96. minutu rastužio Vlahovića! VIDEO

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić je u 96. minutu doneo bod Laciju protiv Juventusa u derbiju Serije A.

Izvor: LN

Autor: LN

Milinković-Savić je naleteo na odbijenu loptu nakon odbrane Perina i smestio je u mrežu za konačnih 2:2, nakon što je Juve vodio 2:0 posle prvog poluvremena.

Tim pogotkom Lacio je obezbedio direktan plasman u Ligu Evrope naredne sezone, kolo pre kraja.

Prethodno je gol dao Dušan Vlahović na drugoj strani terena...

Posle Vlahovićevog gola u desetom minutu, već u 38. je bilo 2:0 za Juventus.

Strelac je bio Alvaro Morata na asistenciju Kvardada, a to su bila dva od tri šuta Juventusa ka golu rivala, naspram protivnikovih deset uz 59 odsto poseda lopte.

Lacio je krenuo ofanzivno i udrugom poluvremenu, a to im se već u 51. minutu isplatilo, kada je autogol postigao Aleks Sandro.

Rimljani su nastavljali da napadaju, ali nikako nisu uspevali da dođu do gola, pa ni do neke kolosalne šanse.

Jednu od boljih šansi u drugom poluvremenu je imao Mojze Ken na drugoj strani, kada je mogao da reši pitanje pobednika u 70. minutu, ali je mladi Italijan nije iskoristio.

I taman kada je bilo gotovo izvesno da neće biti promene rezultata, sevnula je kontra "plavo-belih", a akciju je realizovao SMS za 2:2.