Everton strepi, sa 2:1 do poraza od Brentforda na Gudisonu VIDEO

Fudbaleri Evertona pretrpeli su poraz u borbi za opstanak u Premijer ligi.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Posle poraza od Brentforda kod kuće na Gudisonu od 2:3 (2:1), u meču 37. kola, izabranici Frenka Lamparda se žestoko kockaju sa pozicijom u eliti.

Sada su na 16. mestu i moraće u četvrtak da pobede kod kuće Kristal Palas ako ne žele da u poslednjem kolu odlučuju o svojoj sudbini.

Bilo je to šokantno popodne za "karamele" tokom kog su imali na poluvremenu vođstvo od 2:1, ali se sve pretvorilo u košmar, dva crvena kartona i i poraz koji bi mogao skupo da ih košta.

Everton je dobro počeo, poveo je u desetom minutu preko Dominika Kalvert-Luina, ali osam minuta kasnije, isključen je Džarod Brajtvajt.

Autogol Šejmusa Kolmana u 37. minutu doneo je izjednačenje gostima, da bi Everton u drugom minutu nadoknade vremena preko Rišarlisona iz penala pogodio za 2:1.

Brentford je pojačao u nastavku i u 62. i 64. minutu stigao do preokreta i pobede.

Prvo je mrežu Pikforda zatresao Joan Visa, a potom i Riko Henri.

Everton je u 88. minutu ostao sa devetoricom na terenu posle isključenja Salomona Rondona.