Kraj Bundeslige: Lajpcig ide u LŠ, Štutgart izborio opstanak u 92. minutu

U subotu je i zvanično odigrano 34. kolo Bundeslige i time je ova sezona nemačkog fudbala završena.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su ponovo osvojili šampionsku titulu u Nemačkoj i to po deseti put uzastupno.

Možemo odmah reći da su Grojter Firt i Arminija Bilefeld sigurni učesnici popularne "Cvajte" dok će se za opstanak u Bundesligi sa drugoligašem boriti ekipa Herte

Štutgart se u ovom poslednjem kolu susreo sa ekipom Kelna i taj meč je rešio u svoju korist rezultatom 2:1.

Domaći tim je sjajno otvorio meč, Saša Kalajdžić je već u 12. minutu pogodio za Štutgart i to nakon promašenog jedanaesterca pošto je Štutgart dobio korner i posle centaršuta je Kalajdžić loptu glavom poslao u mrežu.

On je svoju grešku ispravio, a pošto Štutgart do drugog gola nije mogao, Entoni Modeste je u 59. minutu susreta pogodio za izjednačenje i onda...

Sve je ukazivalo na to da na ovom susretu neće biti pobednika i da će Štutgart igrati u baražu, da bi u 92. minutu Vataru Endo postigao gol za ogromno slavlje i radost i obezbdio opstanak Štutgartu u Bundesligi.

Razenbal Lajpcig je umalo izgubio od Arminije Bilefeld u gostima i uspeo da zadrži poziciju broj četiri na tabeli Bundeslige nakon što je Union Berlin na svom terenu savladao Bohum.

Lajcpig i Bohum su meč završili rezulatom, 1:1, a strelac jedinog gola za budućeg drugoligaša bio je Jani Sera u 70. minutu utakmice, dok je Vili Orban u 93. minutu spasio Lajpcig poraza i pogodio za 1:1.

Što se tiče Uniona, momci iz Berlina su trijumfovali rezultatom 3:2. Premel je već u 5. minutu pogodio za vođstvo od 1:0, da bi Avoniji u 25. minutu sa bele tačke povisio na 2:0.

Za 2:1 postarao se Simon Coler u 55. minutu, a do 2:2 doveo je Leven u 79. minutu utakmice, da bi Avoniji u 88. minutu utakmice pogodio za pobedu od 3:2.

Aktuelni šampion Bajern Minhen odigrao je novi remi, ovoga puta su podelili bodove sa ekipom Volfsburga na njihovom terenu. Mladi Stanišić se već u 17. mintuu upisao u strelce, a Levandovski u 40. minutu povećava na 2:0.

Volfsburg je smanjio na 2:1 krajem prvog poluvremena, tačnije Vind je u 45. minutu pogodio mrežu Bajerna, a Maks Kruse u 58. minutu donosi bod "Vukovima".

Borusija Dortmund je u poslednjem kolu pobedila Bohum rezultatom 2:1, a Herta je povela kada je Išak Belfodil u 18. minutu penal pretvorio u gol.

Potom je Haland u 68. minutu iz penala izjednačio da bi Hertu ka plej-autu gurnuo Jusufa Mukoko u 84. minutu utakmice.

Bajer Leverkuzen je takođe remizirao, meč je završen 1:1, a strelac jedinog gola za "Farmaceute" bio je Alario u 54. minutu, dok je remi osigurao Haberer u 88. minutu susreta.