Nedelja, 23.01.2022.

14:32

Ne ide bez Vlahovića, Fiorentini samo bod na Sardiniji

Fudbaleri Kaljarija i Fiorentine odigrali su nerešeno, 1:1 u utakmici 23. kola Serije A.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bio je to treći remi "ljubičastih" iz Firence od početka sezone, dok je Kaljari osmi put stigao do boda i nalazi se i dalje u opasnoj zoni na 18. mestu.

Dušana Vlahovića nije bilo u timu Fiorentine zbog bolesti, ali je Nikola Milenković odigrao svih 90 minuta, dok je Matija Nastasić meč presedeo na klupi.

Meč je počeo prilikom za Kaljari u četvrtom minutu preko Pedra, da bi u sedmom sudija dosudio penal za Fiorentinu.

Kristijan Biragi je šutirao po sredini gola i bivši golman Rada, Boris Radunović je odbranio njegov udarac.

Do odlaska na odmor, po dve šanse na obe strane, Žoao Pedro iz Kaljarija u 25. minutu pogodio je stativu, da bi u nadoknadi, u drugom minutu Gaston Pereiro iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Nikolas Gonzales u 24. i Đakomo Bonaventura u 45. su propustili prilike za goste.

U nastavku, tek što je krenulo, u 47. minutu Kaljari je poveo.

Posle kornera bio je najspretniji Žoao Pedro, glavom je loptu poslao u mrežu.

U 64. minutu, zbog igranja rukom Alvara Odriazole, sudija je dosudio penal za Kaljari i pokazao crveni karton igraču Fiorentine.

Međutim, bela tačka bila je kobna i za domaćina, Žoao Pedro je šutirao, ali je Pijetro Teraćijano uspeo da odbrani njegov udarac.

Ipak, bod gostima iz Firence doneo je Rikardo Sotil u 75. minutu.

Posle odlične solo akcije pogodio je desni donji ugao za konačnih 1:1.