Petak, 21.01.2022.

23:20

Betis deklasirao Espanjol

Fudbaleri Betisa upisali su ubedljiv trijumf na otvaranju 22. kola španske LaLige, pošto su bili bolji od Espanjola rezultatom 4:1 (2:1).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ANDREU DALMAU

Ništa na početku nije nagoveštavalo takav kraj, pošto je Espanjol vodio od 14. minuta golom Raula de Tomasa.

Ipak, u razmaku od sedam minuta Iglesijas pogađa sa "bele tačke, a Rodriges glavom posle kornera za preokret u korist zeleno-belih iz Sevilje.

Trijumf gostiju su u nastavku potvrdili Iglesijas svojim drugim pogotkom u 53. minutu, kao i Vilijan Hose u 76. za konačnih 4.1.

Domaćin je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je strelac jedinog gola za plavo-bele De Tomas u razmaku od tri minuta dobio dva žuta kartona i tako zaradio isključenje.