Fudbaleri Verone slavili su pobedu u prvoj utakmici 23. kola Serije A.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su kao domaćini bili bolji od Bolonje, 2:1 (1:1).

Tako su stigli do osmog trijumfa u sezoni, dok je tim Siniše Mihajlovića pretrpeo deseti poraz.

Nije izgledalo na početku da će biti tako, pogotovo kada je sjajnim udarcem sa distance Rikardo Orsolini doneo prednost Bolonji u 14. minutu.

Pogodio je desni ugao i golman Verone bio je nemoćan.

Verona je uspela da do odlaska na odmor stigne do izjednačenja.

Reprezentativac Srbije, Darko Lazović, koji je bio na terenu do 86. minuta asistirao je Đanluki Kaprariju u 39. minutu za 1:1.

Kaprari je vešto petom zavrnuo loptu iz peterca i ona je završila u mreži.

Đovane Simoni i Đanluka Kaprari su u 52. i 57. minutu propustili prilike za Veronu, da bi Nikolas Dimingez posle kornera za Bolonju pogodio okvir gola.

Meč je rešen u 85. minutu kada je na odličan centaršut reagovao Nikola Kalinić za konačnih 2:1.

U ekipi Verone Ivan Ilić je bio na terenu do 74. minuta kada je zamenjen.