Sreda, 19.01.2022.

23:33

Drugopozivci spasioci – Inter se provukao u produžecima

Fudbaleri Intera tek posle produžetaka savladali su Empoli 3:2 za četvrtfinale Kupa Italije.

Izvor: MS

Autor: MS

EPA-EFE/Roberto Bregani

Prava drama viđena je na "Đuzepe Meaci", iako tako nešto se nije naslućivalo posle prvog poluvremena kada je Inter vodio preko Aleksisa Sačesa u 13. minutu.

Međutim, prvo je Nedim Bajrami izjednačio u 61, da bi u 76. minutu golman Andrei Radu ubacio loptu u mrežu posle odbitka u preče i šuta Patrika Kutronea.

Šampion Italije je "visio" pred ambisom, ali se javio zaboravljeni štoper Andrea Ranokija i akrobatskim volejom u prvom minutu sudijske nadoknade odveo meč u dodatnih pola sata.

Tamo je još jedan drugopozivac odlučio. Stefano Sensi, koji je pred odlaskom, je u 104. minutu, samo 10 po ulasku, rešio pobednika i možda pokazao da je nepravedno u drugom planu bio.

Ranije je Sasuolo pobedio Kaljari 1:0 golom Abdua Arauija u 18. minutu.

Inter će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz meča između Rome i Lečea.

Preostali parovi su Sasuolo – Juventus, Fiorentina – Atalanta i Milan – Lacio.