Utorak, 18.01.2022.

22:00

Zvezdaši obeležili veče golovima – Ben izbacio Boaćija, Kanga prošao dalje

Veče na Afričkom kupu nacija proteklo je u dve utakmice sa velikim brojem golova, a čiji su direktni učesnici bili bivši i sadašnji fudbaleri Crvene zvezde.

Izvor: SS

Autor: SS

U direktnom duelu Komorska ostrva, čiji je kapiten El Fardu Ben, savladala su reprezentaciju Gane koju kao selektor predvodi Milovan Rajevac, a u čijem sastavu je bio Ričmond Boaći – 3:2 (1:0).

Upravo je Ben prvi doveo u prednost svoj nacionalni tim u 4. minutu, a Gana je već od 25. igrala sa igračem manje zbog isključenja Andrea Ajua.

Komori su duplirali prednost u 62. minutu preko Monjija, da bi Gana najpre smanjila zaostatak preko Boaćija, a onda i izjednačila golom Đikua.

Ipak, u 85. minutu Monji donosi 3:2 Komorima, što je bio i konačan rezultat susreta.

U drugom meču je Gabon za koji nastupa Gejlor Kanga remizirao sa Marokom rezultatom 2:2 (1:0) i tako su obe selekcije obezbedile prolaz dalje.

Gabon je poveo preko Alevine u 21. minutu, a prvo izjednačenje stiglo je iz penala u 74. minutu golom Bufala.

Aguerd je u 81. minutu autogolom doneo novo vođstvo Gabonu, ali je tri minuta kasnije Hakimi postavio konačan rezultat.