Ponedeljak, 17.01.2022.

19:00

Abubakar nastavio golgeterski niz, Burkina Faso se provukla

Grupna faza Afričkog kupa nacija u okviru grupe A je završena, a dalje su prošli Burkina Faso i Kamerun.

Domaćin ovog turnira je još ranije obezbedio prolaz, dok su remijem sa Zelenortskim ostvrtima potvrdili prvo mesto.

Kamerun je u vođstvo doveo najbolji strelac turnira sa pet pogodaka Visent Abubakar u 39. minutu.

Uzvratio je fudbaler Olimpijakosa Gari Rodriges u 51, samo pet minuta po ulasku u igru. Sjajno se snašao i udarcem petom savladao protivničkog golmana, ali je remi sve što je njegova ekipa mogla. Nedovoljno za prolaz dalje.

Umesto njih u nokaut fazi će zaigrati Burkina Faso koja je remizirala sa Etiopijom 1:1. Strelci su bili Bajala u 24. dok je prvi bod Etiopiji doneo Kebede iz jedanaesterca u 52. minutu.