Petak, 14.01.2022.

23:05

Palas opet ispustio bodove, autogol spasao Brajton

U prvoj utakmici 22. kola engleske Premijer lige Brajton i Kristal Palas su podelili bodove rezultatom 1:1 (0:0).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/NEIL HALL

Domaćin je bio mnogo agilniji u prvom poluvremenu, posebno u završnici u kojoj je najpre Paskal Gros promašio penal, a onda je i poništen gol Nilu Maupaju posle VAR asistencije.

Potom smo u drugom poluvremenu gledali zatišje sve do 69. minuta kada je Konor Galager efektno pogodio mrežu sa nekih sedam metara, posle prodora Šlupa po levoj strani.

Samo tri minuta ranije u igru je ušao srpski vezista Luka Milivojević, ali ni on nije uspeo da osigura prednost Palasa.

Igrao se 87. minut kada je Leandro Trosar probio po levoj strani, uputio pas na peterac, ali je Hoakim Andersen nespretno reagovao i kroz noge sopstvenog golmana smestio loptu u mrežu.

Time je i postavnjen konačan rezultat ovog meča.