Petak, 14.01.2022.

19:05

Ben i Komori nemoćni pred Marokom

Fudbaleri Maroka upisali su drugi trijumf na Afričkom kupu nacija, pošto su bili bolji i od selekcije Komorskih ostrva rezultatom 2:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Marokanci su se u ovoj utakmici ispromašivali, postigli su dva pogotka, a mogli su još barem pet ili šest.

Zaslužan za to je golman Komora Salim Ben Boina koji je činio čuda na golu, a u 84. minutu odbranio i penal fudbaleru Sevilje Jusefu En Nesiriju.

Zbog toga je dobio nagradu za igrača utakmice, uprkos glatkom porazu njegove selekcije, u čijim redovima je as Crvene zvezde El Fardu Ben odigrao ceo meč.

Strelci za Maroko bili su Selim Amalah u 16. i Zakarija Abulklal u 88. minutu nakon asistencije VAR sistema koji je potvrdio da nije bilo ofsajda.

U drugoj utakmici istog termina Malavi su bili bolji od Zimbabvea posle preokreta rezultatom 2:1 (1:1).

Zimbabve je poveo golom Ismaela Vadija u 38. minutu, ali je preokret doneo Gabadinjo Mango golovima u 43. i 58. minutu.

Od 20.00 na terenu će se naći još jedan aktuelni igrač Crvene zvezde Gejlor Kanga koji će sa selekcijom Gabona igrati protiv Gane na čijoj je klupi Milovan Rajevac.