Tončev suspendovan na 9 meseci

Novica Tončev, čelnik u Fudbalskom savezu za region Istočne Srbije i predsednik je Radnika iz Surdulice, izbačen je iz fudbala.

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije kaznila je Novicu Tončeva zabranom rada u fudbalu devet meseci.

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije kaznila je Novicu Tončeva zabranom rada u fudbalu devet meseci, prenosi Sportklub.

Sve se dogodilo zbog vređanaja sudije na utakmici Radnik – TSC koja je uzavršena rezultatom 2:1.

U izveštaju službenih lica se navodi da su Tončevi ušli u svlačionicu sudija u poluvremenu i imali su primedbu na suđenje i isključenje Uroša Milovanovića.

Koristeći snimak na telefonu tražili su objašnjenje od glavnog arbitra, a rasprava je trajala nekoliko minuta. Pored nesportskog ponašanja, N1 piše i da se Tončevima stavlja na teren povreda restriktivnog prostora.