Četvrtak, 06.01.2022.

20:30

"Osakaćeni" Milan rastužio Murinja

Fudbaleri Milana savladali su Romu 3:1, u meču 20. kola Serije A, te se približili gradskom rivalu, Interu, na tabeli.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

"Rosoneri" su drugoplasirani tim italijanskog prvenstva sa 45 bodova, imaju jedan manje od "nerazura", ali i jednu utakmicu više.

Stefano Pioli imao je velikih problema sa sastavljanjem ekipe, a iz raznih razloga, na raspolaganju nije imao gotovo dvocifren broj prvotimaca.

Milan je do vođstva stigao u osmom minutu, kada je Žiru realizovao penal, koji j skrivio Ejbraham.

Samo devet minuta kasnije, Žiru je presekao jednu loptu, pogodio stativu, da bi Mesijas bio na pravom mestu, zatresavši mrežu Patrisija.

Ejbraham je uspeo da se iskupi do pauze, pošto je dao gol u 40. minutu, skrenuvši loptu posle šuta Pelegrinija.

U nastavku je Milan dva puta pogađao prečku, sa druge strane Karsdorp je zaradio drugi žuti karton, a gol Rafaela Leaa u 82. minutu nije bio poslednje uzbuđenje.

U nadoknadi vremena je Mančini kao poslednji igrač napravio penal, dobio crveni karton, međutim, najstrožu kaznu nije u pogodak pretvorio Zlatan Ibrahimović, kojeg je zaustavio Rui Patrisio.

Milan u narednom kolu gostuje Veneciji, dok će sedmoplasirana Roma dočekati Juventus.