Minimalac Partizana protiv Kolubare za jesenje slavlje

Fudbaleri Partizana ostvarili su i 19. pobedu u sezoni Superlige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

U poslednjem meču pred odlazak na odmor pobedili su u Humskoj Kolubaru sa 1:0 (0:0).

Reklo bi se potpuno zasluženo jer su u 90 minuta prikazali daleko više od novajlije u ligi, kog su savladali i u Lazarevcu na startu prvenstva sa 4:0.

Partizan je ušao u susret kao jesenji prvak i veliki favorit.

Uprava kluba je otvorila kapije stadiona kako bi igrači sa svojim navijačima proslavili osvajanje jesenje titule, ali u prvih 45 minuta nije išlo kako su crno-beli očekivali.

Istina i težak teren nije išao na ruku igračima dva tima, pa nije bilo ni previše izglednih prilika.

Marku Milovanoviću je VAR poništio gol u desetom minutu, zbog ofsajda, da bi Šćekić i Menig i 19. minutu bili neuspešni iz dva napada.

Prvi je putirao snažno, ali za malo neprecizno, a drugom je šut odbranio golman Stanivuković.

Golman Kolubare istakao se i u 25. minutu kada je Marko Živković poslao loptu ka levom gornjem uglu, da bi Kolubara pripretila dva puta, u 33. i 35. minutu.

U ovom drugom slučaju, Bogdan Mladenović je iskosa sa desetak metara šutirao u spoljni deo mreže.

Izvršio je Aleksandar Stanojević dvostruku izmenu u poluvremenu.

Umesto Šćekića i Saničanina ušli su Pantić i Rikardo Gomeš i odmah je Partizan krenuo agresivnije.

Milovanović je odmah u 46. minutu imao šansu, da bi u 53. minutu probao i Kvinsi Menig, ali je lopta završila preko prečke.

Pantić je u 59. minutu mogao daleko bolje da završi odličnu akciju navalnog reda Partizana, ali je mlako šutirao.

Mreža gostiju konačno se zatresla u 67. minutu.

Posle kornera sa desne strane, lopta se odbila do Kvinsija Meniga koji je snažnim volej udarcem sa 14 metara poslao u mrežu - 1:0!

Nekako je posle tog momenta pao tempo, Kolubara je pokušala sa nekoliko izmena, ali to nije dalo rezultata.

S druge strane, Miljković je u 84. minutu imao priliklu da duplira prednost crno-belih, ali je bio neprecizan.

Sezona se nastavlja 12. februara, Partizan će tada biti gost Radničkom u Nišu, a Kolubara dočekuje Voždovac.

Sve detalje sa susreta na stadionu Partizana mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.