Sreda, 08.12.2021.

22:50

Lil rasterao "vukove", Salcburg nadigrao Sevilju za osminu finala LŠ

Fudbaleri Lila i Salcburga plasirali su se u osminu finala Lige šampiona iz grupe G.

Izvor: SS

Autor: SS

Lil rasterao
EPA-EFE/Focke Strangmann

U ovoj grupi svi klubovi su mogli da prođu, ali su to učinili francuski prvak trijumfom nad Volfsburgom u gostima rezultatom 3:1 (1:0), te austrijski šampion pobedom nad Seviljom na "Red Bul areni" – 1:0 (0:0).

Na trećem mestu završio je tim iz Andaluzije, te će se tako preseliti u sebi omiljeno takmičenje, Ligu Evrope.

Volfsburg je mogao pobedom na svom stadionu da obezbedi prolaz u nokaut fazu, ali je potpuno podbacio i ostao je bez ičega.

Lil je odigrao vrlo zrelo i ka pobedi krenuo golom Buraka Jilmaza već u 11. minutu, a kasnije su trijumf nad "vukovima" potvrdili Džonatan Dejvid i Anhel Gomeš u 72. i 78. minutu.

Bundesligaš je samo u finišu uspeo da dođe do počasnog gola preko Renata Štefena.

Salcburg je u Austriji dočekao Sevilju i takođe je odigrao zrelo, te je zaslužio prolaz među 16 najboljih.

Posle prvog poluvremena u kom nije bilo golova, Noa Okafor je u 50. minutu doneo pobedonosni pogodak domaćinu.

Od 64. je Sevilja ostala sa igračem manje jer je Džoan Džordan dobio drugi žuti karton u razmaku od osam minuta, te je tu već bio kraj Sevilji kojoj je bila potrebna samo pobeda.

U grupi F je glavna utakmica bila Atalanta – Viljareal, ali je ona odložena zbog snega u Bergamu.

Manje bitna bila je između Mančester junajteda i Jang Bojsa koja je završena bez pobednika – 1:1 (1:1).

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu. Najpre je Mejson Grinvud postigao gol u devetom minutu, da bi poravnanje doneo Fabijan Rider u 42.

To se ispostavilo i konačnim rezultatom ovog susreta.