Četvrtak, 02.12.2021.

20:30

Torino imao 2:0, ali nije izdržao sa igračem manje

Fudbaleri Torina i Empolija podelili su bodove remijem rezultatom 2:2 (2:1) u pretposlednjoj utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Počelo je sjajno po domaćina koji je već posle 15 minuta vodio golovima Tomasa Pobege i Marka Pjace.

Sve je išlo kao po loju sve do 32. minuta kada je Vilfred Singo dobio direktan crveni karton i sve se raspalo za "bikove".

Već do poluvremena je Simone Romanjoli smanjio zaostatak Empolija, a u drugom poluvremenu gosti nisu propustili priliku da iskoriste brojčanu nadmoć.

U 72. minutu je stiglo izjednačenje i to pogotkom Andree La Mantije za konačnih 2:2.

U samoj završnici je Empoli mogao do potpunog preokreta, ali je La Mantija u 88. minutu glavom tukao preko prečke, dok je u četvrtom minutu nadoknade pokušaj Samjuelea Rićija izblokiran.