Sreda, 01.12.2021.

23:08

Dolbergov promašaj godine "spasao" PSŽ VIDEO

U derbiju večeri Pari Sen Žermen i Nica su na "Parku prinčeva" odigrali meč bez pogodaka.

Izvor: SS

Autor: SS

Dolbergov promašaj godine
EPA-EFE/Ian Langsdon

Nije se tim sa Azurne obale povukao pred favorizovanim "svecima", već je prvu veliku šansu na meču imao Kasper Dolberg.

Uzvratio je Kilijan Mbape promašajem u 27. minutu, da bi Đanluiđi Donaruma šest minuta kasnije skinuo udarac Endija Delorta.

U nastavku su Anhel di Marija i Nuno Mendeš imali šanse za domaćina, a u 59. minutu videli smo promašaj godine Kaspera Dolberga.

Dobio je Danac loptu sa desne strane i bio "pogođen" u glavu na samo dva metra od gola, ali je pogodio samo levu stativu.

Do kraja je Mbaje još u dva navrata mogao da reši meč, ali ovo nije bilo ni njegovo veče.

Vrednu pobedu upisao je Rems sa Predragom Rajkovićem na golu, na gostovanju Olimpiku u Lionu – 2:1 (0:0).

Faes je doveo Rajkovićev tim u vođstvo, da bi izjednačio Toko Ekambu u 66. minutu.

Ipak, u nadoknadi vremena, kada su svi mislili da će meč biti završen bez pobednika, Ekitike je doneo veliki trijumf Remsu.