Nedelja, 28.11.2021.

14:55

PSŽ preokrenuo uz spornu sudijsku odluku – jeziva povreda Nejmara FOTO

Fudbaleri Pari Sen Žermena nastavili su da nižu pobede u francuskoj Ligi 1 jer su u 15. kolu savladali i Sent Etjen rezultatom 3:1 (1:1)

Izvor: SS

Autor: SS

Međutim, nije bilo dominacije skopocenog tima iz prestonice, a čak se može raspravljati o tome da li je sudija Brisar pogurao "svece" do preokreta i pobede.

Jer, domaćin i trenutno poslednjeplasirani tim na tabeli je poveo u 25. minutu kada je strelac bio Denis Buanga.

Međutim, u 45. minutu dok je Kilijan Mbape bio u prodoru oboren je, a sudija je Kolodejčaku pokazao direktan crveni karton iako je prekršaj skrivio na gotovo 30 metara od gola, a nije bio poslednji igrač u odbrani.

Domaći su bili u šoku, a samo dva minuta kasnije u nadoknadi je Markinjoš pogodio za 1:1.

Ipak, Sent Etjen je nastavio i u drugom poluvremenu uspešno da se brani sa igračem manje, ali je posustao tek u 79. minutu.

Tada je Anhel di Marija na asistenciju Lionela Mesija pogodio za 2:1.

Tačku na ovaj meč stavio je Markinjoš u nadoknadi meča i tako se promovisao u igrača utakmice u kojoj je PSŽ osvojio 40. bod od mogućih 45 u dosadašnjih 15 kola.

Ali, mora se reći i da je sjajan bio Mesi koji je upisao het-trik asistencijama.

Ipak, ni PSŽ nije bio najsrećniji do kraja, pošto se u 87. minutu povredio Nejmar i iznet je na nosilima sa terena.

Videćemo kakva će biti njegova povreda vrlo brzo posle utakmice, ali su slike izvrnutog zgloba izgledale zastrašujuće.