Nedelja, 28.11.2021.

14:00

Rodić počeo, Ben završio – rutinska pobeda Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak rezultatom 3:0 (1:0) u 18. kolu Linglong Superlige Srbije.

Izvor: SN/MS

Autor: SN/MS

Na stadionu "Rajko Mitić", crveno-beli su lako upisali trijumf i stigli na tri boda zaostatka od lidera Partizana.

Golovima Milana Rodića u prvom, kao i dva El Fardua Bena u drugom delu utakmice, Zvezda je došla do četvrte pobede u nizu u domaćem prvenstvu.

Rutinski, bez problema, izabranici Dejana Stanković izvršili su dodatni pritisak na svog najvećeg rivala, koji kasnije igra na "krovu" sa Voždovcem, čime će imati meč više.

Oba tima su počela agresivno sa tendencijom da se da gol, ali je Zvezda imala kontrolu nad utakmicom i čak u jednom momentu izvela pet uzastopnih kornera, ali do gola je čekala devet minuta.

Sve dok Rodić nije glavom "poklopio" loptu posle odličnog centaršuta Bena i domaći su imali mnogo razloga za slavlje.

Do kraja prvog poluvremena je Zvezda bila opasnija, ali se rezultat nije menjao, barem dok nije počelo drugo poluvreme.

Zvezda je imala prvi napad u nastavku i samo što je lopta izvedena sa centra, Eraković pronalazi Falka koji je upravo ušao umesto Pavkova, pa on šalje pas za Bena koji pogađa mrežu i Zvezda je vodila sa 2:0.

Mrežu gostiju iz Subotice pogodio je i Falko, ali je sudija Ivković, na poziv iz VAR sobe, poništio gol zato što je Ben u ofsajdu smetao golmanu Dubljeviću.

Tačku je stavio Ben još jednim golom nakon sudara Dubljevića i štopera Brankovića, što napadaču sa Komora nije bilo teško da iskoristi pred praznom mrežom.

Lagan trijumf Crvene zvezde pred nešto više od 5.000 duša na "Marakani".

Utakmicu ste mogli da pratite u LAJV BLOGU B92.net.