Haland se vratio golom, "šestica" Hofenhajma, sjajan gol Pantovića

Fudbaleri Borusije Dortmund ostvarili su jubilarnu, desetu pobedu u sezoni.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Haland se vratio golom,

Pobedom na gostovanju Volfsburgu od 3:1 (1:1) izbili su makar privremeno na prvo mesto tabele Bundeslige.

Iako je Volfsburg veoma rano, tačnije u drugom minutu stigao do prednosti golom Veghorsta, "milioneri" su uspeli da odgovore.

Prvo je Emre Džan u 35. minutu pogodio za 1:1, da bi u nastavku u 55. minutu mrežu "vukova" zatresao i Holanđanin Donijel Malen.

U 81. minutu, Erling Haland, koji je ušao na teren osam minuta ranije, postigao je prelep gol za 1:3.

Norvežanin se iznenađujuće vratio na teren, očekivalo se da će pauzirati i ceo decembar, ali se očigledno brzo oporavio od povrede kuka zarađene u oktobru.

Hofenhajm se raspucao na gostovanju Grojter Firtu i slavio sa 6:3 (2:1).

Domaćin je poveo u 22. minutu preko Levelinga, ali su Bebu u 32. i Ruter u 32. i 40. doneli preokret.

U prvom minutu nastavka Tilman je izjednačio na 2:2, ali je potom usledila nova serija golova Hofenhajma.

Ruter u 58. i Benu u 62. upisali su se opet u strelce, da bi autogolom Majerhofera, gosti poveli sa 5:2 u 66. minutu.

Dva minuta kasnije Branimir Hrgota je postigao treći gol za domaćine smanjivši na 3:5.

Konačnih 3:6 postigao je Ihlas Bebu u 80. minutu.

Miloš Pantović, bivši mladi reprezentativac Srbije, imao je svoje popodne na meču Bohuma i Frajburga.

On je golom u 82. minutu doneo tri boda Bohumu.

Sjajno je reagovao na grešku odbrane gostiju i lob udarcem sa preko 40 metara pogodio mrežu.

Frajburg je prethodno poveo golom Linharta u 51. minutu, da bi tri minuta kasnije Bohum izjednačio preko Sebastijana Poltera.