Četvrtak, 25.11.2021.

20:45

"Farmaceuti" našli lek za Seltik, Dinamo Zagreb propustio "meč-loptu"

Pored Crvene zvezde i Ludogoreca, kao i utakmice u njenoj grupi između Mitjilenda i Brage, odigrano je još šest utakmica 5. kola Lige Evrope.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Dinamo Zagreb je u grupi H remizirao sa belgijskim Genkom na "Maksimiru" i propustio priliku da obezbedi plasman u sledeću fazu.

Iako su "modri" vodili golom Menala od 35. minuta, a Genk je do izjednačenja i remija stigao pogotkom Ugboa u nadoknadi vremena prvog dela.

U istoj grupi Vest Hem je overio prvo mesto pobedom nad Rapidom u Beču rezultatom 2:0.

Golove u prvom poluvremenu tog susreta postigli su Andrej Jarmolenko u 40. i Mark Nobl iz penala u drugom minutu nadoknade.

Iz grupe G dalje idu Bajer Leverkuzen i Betis koji su pobedama na domaćem terenu obezbedili plasman kolo pre kraja.

"Farmaceuti" su gubili do 82. minuta od Seltika, ali su onda golovima Andriča i Dijabija preokrenuli i "zaključali" prvo mesto.

Betis je iskorsitio poraz Seltika i pobedom nad Ferencvarošem rezultatom 2:0 se plasirao u nokaut fazu.

Dobili smo rasplet i u grupi E gde je Galatasaraj trijumfom nad Olimpikom iz Marselja rezultatom 4:2 na prvom mestu.

Drugi će biti Lacio koji je rezultatom 3:0 prošao kroz Moskvu protiv ekipe Lokomotive.