Nedelja, 31.10.2021.

12:45

Pavkov vratio Zvezdu na kolosek posle Surdulice

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički u Kragujevcu 3:0 (2:0) u utakmici 15. kola Linglong Superlige Srbije.

Izvor: MS

Autor: MS

Pred čak 10.000 gledalaca na Čika Dači, u sjajnom ambijentu, ekipa Dejana Stankovića se vratila na pobednički kolosek nakon kiksa u Surdulici.

Trijumf su golovima potpisali Mirko Ivanić i Milan Pavkov koji je i asistirao u prvom poluvremenu, dok se u drugom upisao Aleksandar Katai.

Tako su crveno-beli napravili dobru uvertiru za meč sa danskim Mitjilendom u četvrtak, koji bi mogao da im donese proleće u Ligi Evrope.

Ujedno, i da smanje razliku u odnosu na "večitog" rivala Partizan na pet bodova...

Da će Zvezda lako upisati tri boda nije nagoveštao početak sudara u Kragujevcu, koji je imao lošu uvertiru zbog tuče navijača ispred stadiona.

Silovito je krenuo domaćin i preko Trifnovića dva puta zapretio u prvih 10 minuta, imao i nekoliko opasnih napada, a onda ga je presekao gol Ivanića ubrzo.

Odigrao je Ivanić dupli pas sa Pavkovom, šutirao sa 16 metara, a lopta na putu ka golu zakačila Stefana Filipovića i prevarila golmana Ognjena Lukića.

Od tog trenutka je domaćin potonuo, pa je Zvezda preuzela dešavanja na terenu i igralo se više pred golom Radničkog.

Taman kada se sudija Milan Mitić spremao da svira kraj prvog dela, usledio je šah-mat. Milan Rodić je centrirao sa levog boka, a Pavkov glavom sa 10 metara matirao Lukića.

I tu je bio kraj svih nada Kragujevčana da mogu do iznenađenja...

Sve dileme, ako ih je bilo u tom trenutku, rešio je Katai maestralnim golom.

Povratnik u tim nakon koronavirusa pogodio je u solo prodoru i stavio tačku na zanimljiv susret u Kragujevcu.