Sreda, 27.10.2021.

20:20

Juventus razočarao – Sasuolo utišao Torino u nadoknadi

Fudbaleri Juventusa poraženi su u Torinu od Sasuola 2:1, u meču 10. kola Serije A.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Nakon četiri uzastopna trijumfa i remija sa Interom, crno-beli su ponovo razočarali.

Delovalo je da će Juventus, baš kao i u meču sa "nerazurima", stići u finišu utakmice, međutim, Maksim Lopes je u sudijskoj nadoknadi doneo pobedu gostima.

Sasuolu je prednost doneo Danijele Fratezi u 44. minutu, koji je iskoristio pravovremeno dodavanje Defrela.

Juve je do izjednačenja stigao u 76. minutu, kada je posle centaršuta Dibale, mrežu gostiju zatresao Veston Mekeni, glavom.

Ipak, Lopes je posle kontre u 95. minutu i lobom Sčensnog priredio šok u Torinu.

U istom terminu, pobedu posle preokreta ostvarila je Atalanta na gostovanju kod Sampdorije – 3:1.

Nije dobro krenulo za ekipu iz Bergama, pošto su domaći stigli do prednost već u 10. minutu preko Kaputa.

Ipak, nije mnogo trebalo Gasperinijevom timu da okrene rezultat u svoju korist.

Najpre je u 17. Askildsen postigao autogol, da bi u 21. pogodio i Sapata. Konačnih 3:1 postavio je Iličić u petom minutu sudijske nadoknade.

Takođe, Udineze i Verona su remizirali 1:1.

"Zebre" su povele preko Sakcesa u 3, da bi Barak iz penala u 83. minutu izjednačio rezultat.

U redovima gostiju, sa klupe su u drugom poluvremenu ušli Darko Lazović i Ivan Ilić.