Utorak, 26.10.2021.

22:30

Kepa od tragičara do junaka – Čelsi "preživeo" penale VIDEO

Fudbaleri Čelsija pobedili su Sautempton posle penala 4:3 (1:1) i plasirali se u četvrtfinale Liga kupa.

Izvor: MS

Autor: MS

Kepa od tragičara do junaka – Čelsi

Na Stamford bridžu odluka je penala na "kreču" kada je junak "plavaca" bio golman Kepa Arisabalaga, još jednom.

Odbranio je udarac Tea Volkota, uz jedan promašaj Smolbona, ali i pre toga je bio najzaslužniji što je uopšte prvak Evrope stigao do penal serije.

Za Čelsi su bili sigurni Alonson, Hadson-Odoi, Čilvel i na kraju Džejms, dok gostima nije pomoglo to što je Forster odbranio udarac Maunta.

Precizni su bili samo Armstrong, Long i Romeu...

"Plavci" su poveli golom Kaija Haverca u samom finišu poluvremena. Skočio je Nemac posle jednog kornera i neočekivano matirao "svece".

I kada se činilo da će prvak Evrope rutinski odraditi posao "javio" se Kepa na startu drugog dela. Loše je reagovao kod jednog udarca i Če Adams je samo prosledio loptu u mrežu. Tada je delovalo da ide ka ulozi tragičara, međutim..

U regularnih 90 minuta se španski golman iskupio sa tri sjajne odbrane, među kojima su dve u zaustavnom vremenu posle udaraca Lijanka i Salisua.

I u opisanoj penal seriji postao junak "plavaca".

U istom terminu Arsenal je savladao Lids 2:0 golovima u drugom poluvremenu.

Kalum Čembers i Edvard Nketija su u rasponu od 15 minuta, od 55. do 69, zadali udarac gostima iz Jorkšira od koga nije bilo povratka.

Zanimljivo, Čembers je samo 20 sekundi po ulasku u igru dao gol, praktično iz istog kornera.

Odigran je još jedan meč, Sanderlend je takođe posle penala izbacio KPR u gostima 3:1 (0:0).

U preostalim utakmicama sastaju se Vest Hem – Mančester siti, Stouk – Brentford, Preston – Liverpul, Barnli – Totenhem i Lester – Brajton.