Nedelja, 24.10.2021.

16:55

Uvređeni Vlahović pogodio iz slobodnjaka, debakl Lacija VIDEO

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Kaljari 3:0, uz fantastičan gol Dušana Vlahovića.

Izvor: MS

Autor: MS

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Srpski reprezentativac je bio strelac iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, neodbranjiv za golmana Alezija Kranja.

Bio je to njegov peti pogodak ove sezone, baš u pravom trenutku kada se našao na meti kritika zbog odbijanja da produži ugovor.

Upravo zbog konflikta sa navijačima je odbio da izvede penal u prvom poluvremenu, bez obzira što je prethodna tri puta bio precizan, već ga je realizovao levi bek Kristijan Biragi.

Baš su ga navijači izviždali kada je krenuo ka "beloj tački", zbog čega je odlučio da prepusti loptu Biragiju.

Vlahović je stavio tačku na meč na "Artemio Frankiju" u 49. minutu, samo sedam od Nika Gonsalesa.

Šansu je dobio i Aleksa Terzić od 67. minuta kada je zamenio baš Biragija.

Fiorentina je prekinula niz od dva poraza i sada šesta sa 15 bodova.

Srpski duel u Veroni, gde je gostovao Lacio, pripao je Darku Lazoviću i Ivanu Iliću protiv Sergeja Milinković-Savića.

Na Bentegodiju je bilo 4:1 za Veronu, uz četiri gola Đovanija Simeonea.

Sve što je Lacio uradio je da između drugog i trećeg gola sina poznatog trenera Dijega Simeonea je da smanji preko Čira Imobilea.

Tada je asistent bio Milinković-Savić.

Ilić i Lazović su zamenjeni 10 minuta pre kraja, dok je SMS odigrao svih 90 minuta.