Utorak, 19.10.2021.

22:58

Pariz slavi Mesija – izjednačio, pa "panenkom" doneo pobedu VIDEO

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Lajpcig 3:2 (1:1), u meču trećeg kola grupne faze Lige šampiona.

Pariz slavi Mesija – izjednačio, pa
EPA-EFE/Ian Langsdon

Bila je to sjajna utakmica na "Parku prinčeva", koja je obilovala golovima i preokretima.

PSŽ je sada prvi u svojoj grupi sa sedam osvojenih bodova, dok je Lajpcig poslednji u grupi A bez osvojenog boda.

Meč su obeležili dvostruki strelac Lionel Mesi i strelac prvog, asistent kod drugog gola i čovek koji je iznudio penal za treći gol – Kilijan Mbape.

Prvu šansu imao je Lanijer u četvrtom minutu, kada je gađao u donji desni ugao, ali mu je šut odlično odbranio Kejlor Navas.

Navas se istakao i odbranom u sedmom minutu, kada je odbranio udarac glavom Andrea Silve, da bi PSŽ dva minuta kasnije poveo.

Mbape je istrčao kontru i u 9. minutu pogodio donji levi ugao za 1:0.

Izjednačenje je u 28. minutu doneo Andre Silva.

Ispratio je dobru loptu koju je sa leve strane poslao Anhelinjo na drugu stativu i pogodio za 1:1.

Preokret je doneo Mukijele u 57. minutu.

Ponovo je Anhelinjo bio asistent.

Poslao je perfektnu loptu na peterac i Mukijele je sa pet metara zakucao u mrežu.

I onda na scenu stupa Lionel Mesi.

Mbape je ukrao loptu, sa desne strane proigrao Mesija, koji sa 10 metara u 67. minutu donosi izjednačenje.

U 74. minutu, Mesi pogađa za potpuni preokret.

Srušen je Mbape u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

Mesi je "panenkom" matirao golmana i pogodio za 3:2.

To je bio konačan rezultat ovog meča.

Mogao je PSŽ i ubedljivije da slavi, ali je Mbape promašio penal u 94. minutu. Mesi mu je dao da izvede penal, iako je mogao da upiše het-trik.