Nedelja, 17.10.2021.

16:00

Rikardo nastavio seriju – rutinska pobeda Partizana

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik iz Surdulice 2:0 (1:0), u meču 13. kola Superlige Srbije.

Partizan je tako ostvario šestu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima i četvrtu u Superligi Srbije.

To je četvrti vezani trijumf bez primljenog gola i Partizan ponovo ima +5 u odnosu na Crvenu zvezdu, uz utakmicu više.

Partizan je od prvog minuta pritiskao i krenuo je ofanzivno, ali nije stvorio nijednu pravu priliku.

Radnik se dobro branio, organizovano sa dva bloka, pa su crno-beli morali da čekaju svoju šansu da im se otvori i stvori prava situacija kako bi ugrozili gol gostujuće ekipe.

Saničanin je imao dobru šansu u 25. minutu kada je loše zahvatio loptu glavom iako je bio usamljen na petercu, a četiri minuta kasnije je Terzić sa ivice kaznenog šutirao tik pored desne stative.

Do prednosti Partizan dolazi u 33. minutu.

Saničanin je loše zahvatio loptu, ali se ona odbila do Jojića, koji sa sedam metara pogađa donji levi ugao i donosi prednost Partizanu.

Terzić je u 36. minutu mogao da duplira prednost, ali je gađao desnom nogom iskosa sa deset metara pored gola.

Do kraja poluvremena videli smo još jedan šut, kada je Menig u 39. minutu gađao preko gola.

Na startu drugog poluvremena je Partizan propustio dve velike šanse – Rikardu je sa osam metara odbranio Ranđelović, pa je Marković iz iste pozicije gađao pored gola.

Tokom čitavog drugog poluvremena je Partizan napadao i tražio drugi gol, a šanse su se samo ređale, pa je samo pitanje trenutka bilo kada će ponovo zatresti mrežu gostiju iz Surdulice.

To je učinio Rikardo Gomeš u 73. minutu, kada je glavom pogodio sa peterca posle centaršuta Zdjelara.

Svojim 14. golom u Superligi Srbije na 12. utakmici rešio je meč.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.