17:35

Haland uzdigao Dortmund na vrh, Kostić solidan u porazu Ajntrahta

Fudbaleri Borusije slavili su protiv Majnca 3:1 u okviru osmog kola Bundeslige.

EPA/SASCHA STEINBACH

Tom pobedom, ekipa Marka Rosea se popela na prvu poziciju sa dva boda i utakmicom više od Bajerna.

Rano su "milioneri stigli u prednost, kada je već u trećem minutu kapiten ekipe Marko Rojs zakucao loptu u mrežu Majnca.

Prednost je duplirao Haland početkom drugog poluvremena sa bele tačke, da bi isti igrač i rešio pitanje pobednika duboko u nadoknadi vremena. Neposredno pre toga gosti su uspele da smanje i unesu dozu tenzije u završnicu meča koju je Norvežanin odstranio.

U drugom meču dana berlinska Herta je odnela sva tri boda iz Ajntrahta. Slavili su gosti rezultatom 2:1.

Jedna od retkih pozitivnih stvari je meč koji je odigrao srpski internacionalac Filip Kostić, ali ni on nije mogao sam protiv boljeg protivnika.

Bohum je minimalnom pobedom nad Grojter Firtom izašao iz zone ispadanja, ostavivši domaći tim zakucane za dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom.

Jedini gol na meču postigao je Losila u 80. minutu.

Dan je obeležio i nastavak loše forme Volfsburga, koji je u opadanju od perfektnog starta i četiri pobede u prva četiri kola. Od tada su zabeležili tri poraza uz remi.

Ovoga puta bolji je bio Union Bertlin sa 2:0.