Holandija lako, poraz Crne Gore u Oslu

Fudbaleri Crne Gore doživeli su i treći poraz u kvalifikacijama za SP 2022.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su kao gosti u G grupi izgubili od Norveške u Oslu sa 2:0 (0:0), a kako je Holandija kod kuće slavila ubedljivo protiv Gibraltara sa 6:0 (3:0), Crna Gora sada ima zaostatak od osam bodova za izabranicima Luja van Gala.

Meč na "Ulevi" stadionu nije bio preterano uzbudljiv, a VAR je presudio da Norvežani dođu do bodova.

Stefan Strandberg je u 29. minutu glavom prebacio loptu do Mohameda Eljunusija koji je matirao golmana Crne Gore. Sudija Ištvan Kovač iz Rumunije je gledao VAR i priznao gol domaćina.

U finišu meča, Marko Vešović je zaradio drugi žuti karton u šestom minutu nadoknade, a u istom minutu Mohamed Eljunusi se još jednom upisao u strelce za konačnih 2:0.

U susretu Letonije i Turske slavili su gosti sa 2:1.

Letonci su poveli u 70. minutu autogolom Mithata Demirela, da bi šest minuta kasnije napadač Fenerbahčea Serdar Dursun pogodio za 1:1.

Duboko u nadoknadi, u devetom minutu Burak Jilmaz je pogodio sa penala za tri boda.

Holanđani su na "De Kujp" stadionu u Roterdamu prema očekivanju lako došli do ubedljive pobede nad Gibraltarom.

Memfis Depaj je bio u centru pažnje, postigao je dva gola u 21. i trećem minutu nadoknade prvog dela iz penala, a jedan je i promašio, u 19. minutu.

Virdžil van Dajk je postigao vodeći gol za "lale", bio je to njegov prvi gol za reprezentaciju od marta 2019.

U drugom delu u strelce su se upisali i Damfris u 48, Danjuma u 75. i Donijel Malen U 90. minutu.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

U E grupi, Češka je kao gost slavila protiv Beloruisije sa 2:0 (1:0).

Patrik Šik je u 22. minutu pogodio donji levi ugao posle centaršuta Mihala Sadileka, da bi u drugom delu izabranici selektora Jaroslava Silhavija duplirali prednost.

Šik je sada bio asistent, a strelac Adam Hlozek.

Do bodova je došao i Vels, takođe kao gost, protiv reprezentacije Estonije.

Jedini pogodak viđen je u 12. minutu, na dodavanje Arona Remzija, Kifer Mur je bio precizan.