Utorak, 28.09.2021.

20:00

Mesi debitantskim golom zapečatio super-derbi!

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Mančester siti rezultatom 2:0, u derbiju Grupe A.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/YOAN VALAT

Utakmicu je obeležio i prvi gol Lionela Mesija od dolaska u klub, u 74. minutu, čime je stavio tačku na pobedu.

Pre tog pogotka, domaći su imali prednost, stečenu u ranoj fazi meča, kada je mrežu Edersona pogodio Idrisa Gana Gej.

Parižanima je ovo prvi trijumf u elitnom takmičenju, nakon početnog remija sa Brižom, dok je Sitiju ovo prvi poraz, posle pobede nad Lajpcigom na startu.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi su zapretili domaći – i poveli.

Strelac je u osmom minutu bio Idrisa Gana Gej, koji je iskoristio dodavanje Kilijana Mbapea i loptu zakucao u gornji desni ugao Edersonovog gola.

Nakon pogotka došlo je do malog zatišja, da bi gosti u 27. minutu imali dve ogromne šanse u samo dve sekunde.

Grafika SofaScore

Prvo je Rahim Sterling šutirao glavom, da bi se lopta od prečke u nastavku odbila do Bernarda Silva, koji je promašio praktično prazan gol – i pogodio prečku.

Do kraja prvog dela, Siti je imao još jednu šansu, posle kornera, preko Rubena Dijaša, koji se oslobodio Kimpembea, međutim, Donaruma je bio oprezan.

Siti je bolje započeo drugo poluvreme, imao inicijativu, ali su izostale prave šanse.

PSŽ je pokušavao iz polukontri i kontri, a gol je stigao u 74, kada se Mesi stuštio, odigrao dupli pas sa Mbapeom, a onda lepo pogodio gornji desni ugao i stavio tačku na ovaj meč.

U okviru ove grupe, pobedu je ostvario i Klub Briž, na gostovanju kod Lajpciga, 2:1.

Belgijanci su pokazali da remi sa Pari Sen Žermenom nije slučajnost, a u Nemačkoj su slavili nakon preokreta.

Nkunku je doneo vođstvo domaćima u 5. minutu, da bi Vanaken i Ric u 22, odnosno 41. doneli sva tri boda svojoj ekipi.