Odigrane su još dve utakmice 7. kola španske La lige.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/JUAN HERRERO

Real Sosijedad je u Baskiji dočekao Elče i dugo nije uspevao da "otključa bravu" protivničkog gola.

Ipak, to je uspeo već u 81. minutu kada je Mikel Ojarsabal iskoristio veliku grešku Gonzalesa.

Promašio je štoper Elčea loptu, a Ojarsabal je situaciju u kojoj se našao lako pretvorio u pobedonosni pogodak.

U drugoj utakmici u istom terminu Rajo Valjekano je nadigrao Kadis rezultatom 3:1 (2:1).

Garsija je doveo domaće u prednost u devetom minutu, ali je u 23. izjednačio Harojan.

Novu prednost Raju doneo je Falkao minut pre odlaska na odmor, nastavivši svoju seriju od dolaska na "Valjekas".

Trijumf domaćih potvrdio je Palazon golom u 87. minutu za konačnih 3:1.