Nedelja, 26.09.2021.

19:30

Rikardo rešetao, "lepotica" Meniga – Partizan "petardom" po Spartaku VIDEO

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali ekipu subotičkog Spartaka rezultatom 5:0 (2:0) u meču 11. kola Linglong Superlige Srbije.

Izvor: SS

Autor: SS

Rikardo rešetao,

Tako su crno-beli ponovo pobegli Crvenoj zvezdi na pet bodova razlike na vrhu tabele, ali uz jednu utakmicu više.

Sledeći izazov pred Partizanom je meč 2. kola Lige konferencija protiv estonske Flore koja će u Humskoj gostovati u četvrtak od 18.45.

Kada je reč o večerašnjem susretu, nije bilo nikakvih problema za lidera šampionata, jer je ostvarena nova ubedljiva pobeda, a i bilo je vremena da se važni igrači izvedu iz igre ranije i sačuvaju od umora i povreda.

Spartak je u Beograd došao sa izrazitom namerom da se brani i to mu je uspevalo samo do 14. minuta.

Tada je Kvinsi Menig izveo treći u nizu napad po levoj strani i veoma lepo uposlio Rikarda Gomeša koji je obišao golmana Dubljanića i ušetao se u mrežu.

Partizan je i posle vodećeg gola nastavio da napada, ali je i Spartak uspeo da zapreti u 27. minutu.

Međutim, Nikola Srećković je iz vrlo izgledne situacije poslao loptu preko prečke.

Domaćin je u finišu prvog poluvremena stiskao obruč oko gola rivala i konačno ga je po drugi put probio u 45. minutu.

Ponovo je asistent bio Kvinsi Menig, a ovog puta egzekutor mladi Nikola Terzić, koji je bio "bonus" starter na ovom meču.

Partizan je i u nastavku bio vrlo odlučan da dođe do još golova, pa je za četiri minuta sve rešio.

Najpre je u 61. Kvinsi Menig sebe nagradio za sjajnu partiju i prethodne dve asistencija. Gađao je dalji ugao i prelepo pogodio za 3:0.

Samo tri minuta kasnije Rikardo Gomeš je postigao svoj 16. gol ove sezone, drugi na ovoj utakmici, a Partizanov četvrti.

Ovog puta asistent bio mu je Nemanja Jović.

Partizan je uputio čak 26 šuteva ka golu rivala, a Spartak samo dva.

Poslednji na meču je delo Filipa Holendera kojim je postavio konačan rezultat i time "odsvirao" kraj utakmice.