Nedelja, 26.09.2021.

15:00

Zvezda dominantna u Novom Pazaru VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su rutinsku pobedu na gostovanju Novom Pazaru rezultatom 4:0 (3:0).

Zvezda je ponovo prišla na dva boda zaostatka Partizanu, koji svoj meč 11. kola Linglong Superlige Srbije igra od 20.15 u Humskoj protiv Spartaka.

Utakmica pred praznim tribinama Gradskog stadiona u Novom Pazaru je specifična po tome jer je rešena već u prvih 20 minuta sa tri gola aktuelnog šampiona.

Na taj način već tada je sve bilo gotovo i mogli su Dejan Stanković i crveno-beli već mislima da odu u Razgrad gde će u četvrtak gostovati Ludogorecu u 2. kolu Lige Evrope.

Igrao se treći minut kada je Zvezda povela golom Aleksandra Dragovića, svojim prvim u dresu srpskog kluba.

Posle kornera sa leve strane samo se poklonio i pogodio mrežu za 1:0.

Potom je u osmom minutu šansu propustio Mirko Ivanić posle dodavanja Aleksandra Kataija, ali je Zvezdina "desetka" već u 14. duplirala prednost.

Maestralno je Katai izveo slobodan udarac, idealno prebacio živi zid i pogodio sam ugao za 2:0.

U 20. minutu Zvezda je stigla do trećeg gola, a drugog evrogola. Strelac je bio Seku Sanogo.

Idealno je "poklopio" loptu sa ivice kaznenog prostora i pogodio same rašlje gola Novog Pazara.

Potom je Zvezda osetno spustila ritam i u nastavku meča igrala u značajno drugačijem tempu, rutinski odrađujući posao.

Praktično nije bilo dešavanja do 62. minuta kada je Rišairo Živković propustio lepu priliku da upiše prvenac, a dva minuta kasnije dosuđen je penal za Beograđane.

Po instrukcijama sa klupe loptu je uzeo Loi Dioni i njegov udarac sa 11 metara je odbranio golman Vujanac.

Međutim, posle par minuta iz VAR sobe je stigla informacija da je čuvar mreže ranije izašao sa gol-linije, pa je Dioni iz druge prilike bio mnogo sigurniji.

Tada je postavljen i konačan rezultat ove utakmice, čiji je konačan ishod bio poznat mnogo pre kraja.