Subota, 25.09.2021.

19:57

Spektakl na "Meaci" – Inter promašio penal, pa ga spasao VAR! VIDEO

Fudbaleri Intera i Atalante podelili su bodove u utakmici 6. kola italijanske Serije A rezultatom 2:2 (1:2).

Izvor: SS

Autor: SS

Spektakl na
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Srećniji ovim bodom biće aktuelni šampion i domaćin Inter, bez obzira što je prvi došao u vođstvo već u 5. minutu.

Tada je strelac posle dodavanja Nikola Barele bio Lautaro Martines.

Međutim, osam minuta bilo je potrebno Atalanti da dođe do preokreta već do odlaska na odmor.

Najpre je u 30. minutu poravnao Ruslan Malinovskij fantastičnim udarcem levom nogom, da bi u 38. Rafael Toloi doneo prednost "Boginji" na stadionu "Đuzepe Meaca".

Inter je od tog momenta pokušavao da dođe do odgovora i u tome je uspeo tek u 71. minutu.

Tada se Edin Džeko našao na pravom mestu u pravo vreme i nije mu bilo teško da loptu ubaci u mrežu za 2:2.

Potom u završnici prava drama.

Najpre je u 86. minutu dosuđen penal za Inter koji je, neobično, izveo Federiko Dimarko.

I promašio je, odnosno, pogodio je prečku.

Samo dva minuta kasnije je Atalanta došla do gola.

Međutim, VAR je pokazao da je prethodno Pikoli napravio prekršaj i poništio gol, te je rezultat ipak ostao nerešen.