Subota, 25.09.2021.

17:00

Milan "iščupao" bodove protiv Specije

Fudbaleri Milana slavili su na gostovanju Speciji rezultatom 2:1 u okviru šestog kola Serije A.

Milan
EPA/FABIO FAGIOLINI

Imali su "rosoneri" terensku inicijativu u prvom poluvremenu, ali bez krajnjeg produkta.

Zapravo, najveću pažnju je privukao Daniel Maldini, sin Paola i unuk Čezarea Maldinija, koji je debitovao u startnoj postavi tima iz Milana,

Upravo je on doveo svoju ekipu u prednost. Igrao se 48. minut kada je Kesi dugom loptom pronašao Kalulua na strani.

Bivši igrač Liona je potom uputio precizan šut koji je pronašao 19-godišnjeg napadača.

Maldini ju je dobro zahvatio glavom i na taj način doveo svoju ekipu u prednost.

Da njegov gol ne bude i odlučujući potrudio se Verde čiji se šut srećno odbio u mrežu koju brani Manjan.

Nisu se predavali igrači Milana, a Specija je već drugo kolo u nizu ispustila bodove protiv jednog od velikana italijanskog fudbala.

Ovoga puta je bio koban Dijas koji je iz neposredne blizine proturio loptu kroz noge golmana Specije i doneo svojoj ekipi presudno vođstvo u 87. minutu, a samim tim i pobedu.